Про ортопедичні матраци

Ортопедичний матрац дозволяє вашому хребту зберігати оптимальне положення під час сну. Зрозуміло, при серйозних проблемах зі спиною він зовсім не панацея, але правильно підібраний ортопедичний матрац потрібен для профілактики болю в спині і проблем з хребтом. Якщо ви плануєте вибрати ортопедичний матрац, потрібно звернути увагу на наступні моменти: його розмір, структура та жорсткість, Ваші вага, вік та індивідуальні потреби, а також виробник матраса та його ціна

РОЗМІР МАТРАЦА залежить від розміру вашого спального місця. Стандартні розміри ортопедичних матраців:

80х190, 80х200  90х190, 90х200 120х190, 120х200 140х190, 140х200 150х190, 150х200 160х190, 160х200 180х190, 180х200

Матраци також виготовляються під індивідуальні розміри, але ціна в такому разі дорожча

Перш ніж вибрати ортопедичний матрац, виміряйте внутрішні розміри своєму ліжку за допомогою рулетки, а якщо ви ще не купили ліжко – дізнайтесь розмір у виробника.

Ортопедичний матрас потребує ПРАВИЛЬНОЇ ОСНОВИ – ламелевого каркаса. Якщо ж у ліжку такої основи немає – потрібен або каркасний матрас (матрас, що зверху м’який, а знизу маэ дерев’яну рамку, якою опирається на бортики ліжка) або додаткова основа під ортопедичний.

 

Матраси є різні:  повітряні і водяні,  безпружинні (латексні, поролонові), пружинні

ВОДЯНІ І ПОВІТРЯНІ МАТРАСИ не використовуються повсюдно, незважаючи на їх ортопедичні властивості. Проблема в тому, що вони не дуже-то зручні в експлуатації: до повітряного матрацу додається досить-таки гучний компресор, а водяний матрац дуже важкий, до того ж, у ньому потрібно періодично міняти воду.

БЕЗПРУЖИННІ МАТРАСИ. Матраци з наповнювачем з латексу довговічні, стійкі до зовнішніх впливів, пружні і добре “дихають”, пропускаючи кисень завдяки пористій структурі. Єдиний недолік латексних матраців – їх висока ціна. Трохи дешевші матраци зі штучного латексу – пінорезини. Є також матраси з різного виду пінополіуретану – і це теж не завжди погано: добросовісні виробники використовують ЯКІСНИЙ пінополіуретан, відповідної щільності, антиалергенний та аерований.

Особливість безпружинного матраса  повністю відсутній ефект “хвиль” – коли встаєш з нього чи сідаєш, він зовсім не рухається, по відчуттях так – ніби встаєш з твердої лавки. При цьому безпружинність забезпечує точковий розподіл навантаження, дозволяє поверхні матраса максимально підлаштуватися під форму тіла, створюючи оптимальну підтримку хребта. Тобто без пружинні матраси, як правило, і більш тверді, і водночас більш еластичні, ніж пружинні. Популярні також версії без пружинних матрасів з кокосовим настилом: кокосова койра додає жорсткості одній із сторін матраса, що дає можливість вибору – спати на твердішій чи еластичнішій поверхні.

ПРУЖИННІ МАТРАСИ. Найбільш популярними є пружинні матраци. Вони складаються з пружинного блоку, настильного фільтра, що відділяє пружини від м’яких настилів,  наповнювача і оббивки.

ПРУЖИННИЙ БЛОК – це основа матраца. Він може бути цілісним, а може складатися з блоків незалежних пружин. Матраси на залежному пружинному блоці (Bonnel) суттєво відрізняються по відчуттях від матрасів на незалежних пружинах (Pocket Spring).

ПРУЖИННИЙ БЛОК Pocket Spring – новітня конструкція, що складається з пружин різної жорсткості, кожна з яких вкладена в окремий чохол. Завдяки тому, що пружини не з’єднані між собою, поверхня матраса більш еластична порівняно із колишніми матрасами, краще пристосовується під вигини тіла. Чим більше пружин на квадратний метр матраса, чим густіше вони стоять – тим більше точок дотику з тілом, відповідно,тим більш еластичніший матрас. Завдяки незалежності пружин вага розподіляється оптимально, і хребет перебуває у правильному положенні.

ПРУЖИННИЙ БЛОК BONNEL складається із пружин однакової жорсткості, скріплених між собою. Саме через це, що пружини між собою з’єднані, вони рухаються всі разом, одна тягне за собою інші – матрас не такий еластичний і ортопедичний ефект начебто не відчутний. Проте ці матраси мають і певні переваги.

По-перше, вони суттєво дешевші за попередні.

По-друге, якщо підібрати матрас оптимально для своєї ваги, з пружними настилами (плотний волок, пінополіуретан високої платності) він буде достатньо комфортний, тут, власне, відіграє значну роль вага людини, що буде на ньому спати.

По-третє, саме на основі цього пружинного блоку створені деякі супержорсткі матраси –  де якраз потрібна жорстка фіксація пружин, щоб утворювалось рівне спальне місце (коли людині потрібно спати, власне, на «дошці», коли має потреби, щоб матрас приймав форму тіла)

НАСТИЛОЧНИЙ ФІЛЬТР з жорсткого матеріалу оберігає оббивку і м’які настилочні матеріали від пружин.

НАПОВНЮВАЧ знаходиться між пружинним блоком і оббивкою. Він регулює жорсткість матраца і додає йому додаткові властивості.

Наповнювачем може бути пінополіуретан різної жорсткості, неткані войлочні матеріали, «меморі» (в’язкий еластичний матеріал з мікропористою структурою, цінність якого в тому, що він здатен ідеально повторювати контури тіла та запам’ятовувати всі його вигини. Це вдвічі збільшує ортопедичні властивості матраса оскільки дозволяє підтримувати хребет у максимально анатомічному положенні), латекс (латекс більш пружний, ніж меморі, не такий піддатливий до тиску тіла –  підійде для тих, кому комфортно да спальній основі середньої жорсткості), латексована кокосова койра (для створення жорсткої поверхні) та ін..

ОББИВКА матраса теж може бути різною. Як правило,це плотний жакард, в дорожчих моделях – трикотаж, тут у кожного виробника свої варіанти. Також на оббивці може бути «дихаюча» сітка аерації по периметру матраса. Сітка аерації дозволяє суттєво покращити випаровування вологи, циркуляцію повітря, вентиляцію наповнення матрасу, а також підтримує оптимальну температуру та мікроклімат всередині – все робить наш сон більш здоровим та комфортним.

 

В багатьох матрасах присутній ефект «ЗИМА-ЛІТО» – одна сторона за рахунок шерстяного настилу тепліша, інша – більш «дихаюча» завдяки волокнам бавовни.

Немає однозначних рекомендацій, кому який саме матрас потрібен. В юному віці добре спати на твердішій основі, з часом, з віком ми потребуємо більш м’якої поверхні. При болях у попереку рекомендується вибирати м’який матрац, який буде добре проминатися і підтримувати поперековий відділ. Якщо ж у вас проблеми з верхнім відділом хребта – виберіть більш жорсткий матрац. Дуже жорсткі матраци не рекомендують нікому – це вже в окремих випадках, після чіткої вказівки від лікаря. Вибір матраса – питання цілком індивідуальне. Звичайно, є певні популярні моделі, що підходять багатьом, але все ж тут варто прислухатись до власних відчуттів.

 

Share:

Залишити коментар

Your email address will not be published.

TOP